Product Details:
| Thickness | 18 mm |
| Size | 8×4 ft |
| Core Material | Gurjan |
| Face Species | Gurjan |
| Glue Type | MR |
| Brand | Vikaraa Ply |
| Usage | Interior |
| Density | 500–550 kg/m³ |
Product Details:
| Thickness | 18 mm |
| Wood Type | Hardwood |
| Size | 8x4 ft |
| Brand | Vikaraa Ply |
| Warranty | 30 Years |
| Grade Conformance | IS 710 |
| Is Calibrated | Yes |
| Emission Standard | E1 |
| Face Veneer | Gurjan |